Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

previous arrow
next arrow
Slider

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

Odessa Yüksek Deniz Okulu olarak 1944 yılında eğitime açılan okul, 2002 tarihinde ise Akademi eğitim kalitesi ve Ukrayna denizciliğine sağladığı yüksek faydalar ile Ukrayna Başbakanı tarafından Ulusal statüsü ile ödüllendirilerek ismi Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi olarak düzenlenmiştir. Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden Odessa’da kurulu üniversite, tüm dünyada ve Türkiye’de bilinirliğiyle de ön plana çıkmaktadır.

Akademi başta Sovyetler Birliği, Ukrayna ve diğer ülke donanmalarına 40.000 uzman yetiştirmesinin yanı sıra mezunları ulusal madalyalar ile ödüllendirilen başarılarıyla tanınmaktadır. Geleceğin denizcilerini yetiştiren akademide öncelikle denizcilik eğitimi, İngilizce, seyrüsefer, denizcilik astronomisi, pilotaj, uluslararası denizcilik hukuku, ekonomi, donanma, gemi kontrol ve taşımacılık teknolojisi gibi disiplinler ders olarak verilmektedir. 4 yıllık eğitim ve 12 aylık gemi stajından sonra öğrenciler fakülteden mezun olabilirler. Ayrıca tüm dünyada geçerliliği olan IMO standartlarında eğitim veren akademinin diploması da uluslararası geçerliliğe sahip olmakla birlikte deniz seyrüseferi için gerekli olan tüm sertifikaları da içerir. Uluslararası Denizcilik Üniversiteleri Birliği’ne üye olan akademi, ISO 9001 – 2000 standartlarına da sahiptir. Yurtdışında denizcilik eğitimi almak için en iyi seçeneklerden olan Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi, tüm dünyadan her yıl yüzlerce öğrenciye eğitim vermesinin yanı sıra çok sayıda Türk öğrenciye de eğitim vererek mezun etmiş, dünyanın farklı ülkelerinde iş imkanına kavuşmalarına aracı olmuştur.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, Bologna Anlaşması kapsamındaki üniversitelerden biri olduğu için bütün Avrupa’da tanındığı gibi ülkemizde yurt dışından alınan diplomaların denkliği konusundaki tek yetkili merci olan YÖK tarafından da tanınmaktadır. Bu nedenle Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinden alınacak diplomalara gerekli süreçlerin tamamlanmasının ardından kolaylıkla denklik alınabilmektedir.

Diploma denkliği konusu yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyenler açısından en hassas konu olduğundan biz kurum olarak öğrencilerin bu konuda oldukça titiz davranmalarını ve mutlaka bir uzman yardımı almalarını öneriyoruz. Bu konularda çok geniş bir bilgi birikimine ve yılların deneyimine sahip danışmanlarımızla aklınıza takılan tüm konularda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Sınavsız olarak istenilen bölümde eğitim alınabilmesi, uluslararası alandaki tanınırlığı, eğitim kalitesi, bulunduğu şehrin özellikleri ve geniş olanakları, diplomasının Avrupa ülkelerinde ve Türkiye’de geçerli olması, ekonomik eğitim ücretleri ve düşük yaşam maliyetleri gibi birçok avantaj sunan Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, denizcilikle ilgili bölümlerde eğitim görmek isteyen, ancak ülkemizdeki puan barajlarına takılan ve yurt dışında üniversite eğitimi için kısıtlı bütçelere sahip olan öğrenciler için oldukça cazip bir seçenek durumundadır. Bu ve benzeri nedenlerle ülkemizden her geçen yıl artan sayıda öğrenci Ukrayna’daki Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi gibi üniversitelerde eğitim görmektedir.


BÖLÜM ÖĞRENİM DİLİ OKUL HARCI2. ÖĞRENİM DİLİOKUL HARCI
GEMİ MÜHENDİSLİĞİRUSÇA2400 $
GEMİ KAPTANLIĞIRUSÇA2400 $
GEMİ ENERJİ VE BAKIM ONARIMRUSÇA2400 $