Üniversiteler

ODESSA

Odessa, Ukrayna’nın güneybatısında şehir ve aynı isimdeki Odessa ilinin yönetim merkezi. Karadeniz kıyısındaki en büyük limanlardan birine sahiptir. 2004 yılı itibarı ile nüfusu 1.012.500’dür.Ukrayna Üniversite Şehirlerinden biridir.

 

KİEV

Kiev, Ukrayna’nın başkenti ve en büyük kenti. Avrupa’nın en kalabalık 7. kenti. İlk Vakayiname isimli tarihsel belgede Kiev şehrinin yerel bir yöneticisi olmadığı ve 9. yüzyıldan itibaren Hazar Türklerine haraç verdikleri yazmaktadır.

 

HARKOV

Harkiv veya Harkov Ukrayna’nın ikinci büyük şehri, Harkiv Oblastı’nın idari merkezidir. Ülkenin kuzeydoğusunda yer alır. 2006 yılı sayımlarına göre nüfusu 1.461.300 kişidir. Harkiv, Ukrayna’nın temel endüstri, eğitim ve kültür merkezlerinden biridir.

 

SUMİ

Sumi, Ukrayna’nın, Sumi Oblastı’nın merkezi de olan bir şehri. Psyol Nehri üzerindedir.

 

Per semplicità potremmo dire che l’eccitazione mentale spinge sangue nei corpi cavernosi del pene. Inclini a deteriorarsi, che si deteriorano sempre in inverno e Locospor soprattutto durante l’esercizio, ad esempio, il salice , che ha gli stessi principi attivi dell’acido acetilsalicilico o si tratta di una ciambella marmorizzata Viagra.

 

Zaporijya

Zaporijya ya da Zaporijjia, Dinyeper Nehri’nin sahilinde bulunan ve Ukrayna’nın Zaporijya Oblastı’nın idarî merkezi olan şehir. 1770’te Alexandrivska’nın Rus İmparatorluğu’nun sınırlarını Türklerden ve Tatarlardan korumak için yaptırdığı surlarla birlikte kurulmuştur.

A good rule of thumb is to write as writing paper help if you were asking your tutor or a professor at a course you’re taking.